מה הם סיורים בהתאמה אישית?

סיורים בירושלים עם ישי שביט - סיור פרטי

קשה להגדיר בדיוק מהו תפקידו של מורה הדרך. יש החושבים כי הוא צריך להראות לאנשים את הדרך ותו לא ויש כאלה המאמינים כי תפקידו הוא לשפוך מידע בכמויות בלתי הגיוניות על המטייל. לי ישנה גישה קצת שונה. מורה דרך טוב הוא מי שמסוגל לחבר בין הקבוצה לבין האתר. נשמע פשוט? לא ממש… לפי הגדרה זו על מורה הדרך לחוש את הקבוצה איתה הוא מטייל, מה מעניין אותה ומה לא, האם האנשים עייפים, האם הם במצב רוח טוב ובכלל לבחון את הגבול שבין הדרכה משמעותית לבין הדרכה הממאיסה את המדריך על הקבוצה. כמו כן על המדריך לשלוט לחלוטין בשטח על כל המשתמע מזה. עליו להבין בתחומים שונים ומגוונים כך שיוכל לספק לקבוצה את מה שמעניין אותה ולהתמקד בזה, גם אם הדבר לא היה מתוכנן כך מראש.רק כך ניתן באמת ובתמים להסביר על אתר ולומר דברים משמעותיים המרתקים את המטיילים.

אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג את שיווי המשקל הזה שבין קבוצה, אתר ומדריך היא לבחור בסיור בהתאמה אישית. סיור מסוג זה מתאפיין בקביעת המסלול והתכנים מבעוד מועד בדיון משותף בין המדריך לנציג הקבוצה.בדרך זו ניתן לתת לסיור נגיעה אישית. ניתן לשלב את הטעימות הנכונות, ניתן להתעלם מאתרים היסטוריים או לתת את הדגש על הצומח בין אבני הכותל. הכל לפי תחומי העניין ומאפייני הקבוצה. אני ממליץ על סיור מסוג זה לכל מי שלא יודע בדיוק מה הוא רוצה לראות בסיור או למי שיודע מה הוא רוצה אבל מתלבט מה ניתן להוסיף לו. לדוגמא אם אתם מגיעים לירושלים רק על מנת ללכת בעקבות יוסי בנאי – עליכם לחפש סיור מובנה, אך אם אתם רוצים לראות את שכונת ילדותו של יוסי בנאי ועוד כמה דברים באזור, הרי הסיור בהתאמה אישית מתאים לכם.

חזרה לעמוד הבית – סיורים בירושלים

To the English post

נשלח ב Tailor made tours עם התגית: , , , , , , , ,

איפה הייתי השבוע?

  • 29.3.2017
The black Calla flower is blooming in our backyard. This flower smells like Dung and this is how it attracts the flies. Jerusalem.
הלוף פורח בגינה שלנו. ירושלים.
  • 28.3.2017
Spring in Jerusalem.
אביב בירושלים.
  • 27.3.2017
The Tower of David and the old city walls. Jerusalem.
מגדל דוד וחומות העיר העתיקה. ירושלים.
  • 26.3.2017
Baba, the mytological shop keeper from Kiryat Yovel. Jerusalem.
באבא, מוכר המכולת המיתולוגי מקריית יובל. ירושלים.
  • 25.3.2017
The Greek orthodox Lent prosestion at the Church of the holy sepulchre. Jerusalem.
תהלוכת הלנט של היוונים אורתודוכסים בכנסיית הקבר. ירושלים.
  • 24.3.2017
The Poppies are blooming. Jerusalem.
הפרגים פורחים. ירושלים.
  • 23 3.2017
Nachlaot neighborhood. Jerusalem.
נחלאות.  ירושלים.

עקבו אחרי!