ישי שביט

סיורים בירושלים עם ישי שביט - ציירת בשוק מחנה יהודה

אז ככה, קוראים לי ישי שביט ואני מדריך בנשמה שלי. אני יליד 1975 ומגיל 15 אני כבר עוסק בהדרכה. בתחילה הדרכתי במסגרת תנועת נוער, אח"כ במסגרת שנת שרות ובצבא ולאחר מכן כמעט בכל מסגרת אפשרית. הדרכתי הפעלות של שעה וסיורים של שבועיים, הדרכתי חיילים ותלמידים לצד תיירים אמריקאים או ניגריים, הדרכתי סיורים עירוניים ומסעות בשטח למיטיבי לכת. בקיצור במהלך חיי הדרכתי כבר קבוצה או שתיים… אני מאמין שכל אחד יכול להיות מדריך אבל רק מעטים יכולים להיות מדריכים טובים. מדריך טוב בעיני הוא מדריך אשר יכול לקשר בין הקבוצה לבין האתר בו היא מבקרת. לשם כך על המדריך להיות בעל ידע רב אותו עליו לברור היטב ולהעביר הלאה רק את מה שמתאים לקבוצה אותה הוא מדריך. עליו להיות קשוב למטיילים, לרצונם, למידת העייפות שלהם, לידע המוקדם איתו הם באים ועוד. בקיצור מדריך מקצועי בעיני הוא ידען גדול אשר יודע מה ואיך להעביר לקבוצה הניצבת מולו ומה לחסוך ממנה ולהותיר לסיור הבא.

ובכל זאת נהוג לתת קצת רקע פורמלי לקורות החיים שלי אז בבקשה: אני מודה באשמה – התחביב שלי הוא היסטוריה. למדתי 12 יחידות בגרות בהיסטוריה, עשיתי תואר ראשון באוניברסיטה העברית בהיסטוריה כללית והיסטוריה של עם ישראל (סיימתי בהצטיינות…) ואפילו התחלתי ללמוד לתואר שני. עשיתי קורס מורי דרך של משרד התיירות וברשותי תעודת מורה דרך המתירה לי להדריך בעברית ובאנגלית. בעברי הייתי חבר ההנהגה הראשית של השומר הצעיר ושימשתי כרכז אזור שפלה של התנועה, ריכזתי את חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע בירושלים והייתי מנהל מחלקת הסיורים של בית שמואל. הדרכתי במספר חברות ובהן דעת, גרנד סרקל, גיא טורס, מגדל דוד, בית שמואל ועוד. וכמובן שאני גם מדריך באופן פרטי בירושלים את הפונים אלי. אני מעיד על עצמי כי אני גם פעיל חברתי אשר החברה הישראלית קרובה לליבו. אני נוהג להתנדב במספר ארגונים ובינהם המכללה החברתית-כלכלית שם אף שמשתי כחבר הועד המנהל.

בשנים האחרונות התחלתי לפתח תחביב ישן שלי – צילום. בכל יום אני מעלה תמונה אחת שצילמתי לאינסטגרם ובכך יוצר מעין פסיפס ישראלי עדכני. בחורף 2016 אף קיימתי תערוכת יחיד שלי בגלריית בית שמואל בירושלים. בקיצור, אני מאמין שאני משלב מספר תכונות אשר יאפשרו לכם להנות משרותי – ידע רב, נסיון עשיר, אכפתיות רבה ואהבה גדולה לארץ הזו וליושבים בה.

חזרה לעמוד הבית – סיורים בירושלים

To the English post